REGENERACE [REGENI] rockRegenerace dnes I v době oblíbenosti různých revivalů a „staré poctivé rockové muziky“ byl návrat plzeňské skupiny REGENERACE překvapením.

Kapela hraje pouze ve třech (stejně jako ZZ Toop nebo u nás Katapult), hudebníci jsou však vytíženi i jinde:

Jiří Lang – bubeník i zpěvák „par exelans“ kromě vedení rock klubu Bumerang v Plzni jezdí s obnovenou skupinou TURBO a po Německu se skupinou OHIO EXPRESS.

Petr Bob Šťastný – baskytara (od r.2015 hraje místo Radslava Křemenáka)

Václav Běhavý – kytara zpěv je plně "zaměstnán" ve skupině Odyssea která hraje 12 až 16 koncertů měsíčně po celé republice. Dále se stará o provoz hudební agentury a statek v jižních Čechách.

Radslav Křemenák /65/ zemřel po těžké nemoci 22.9.2014 – muzikanti plzeňští a přátelé se s ním rozloučili 10.října 2014 v RC Merlin na Košutce /hrála tam Regenerace nejdříve ve dvou, pak Radka zastoupili kluci z kapel Odyssea, Starý Psi, Pumpa, které tam také samostatně vystoupily/.

Skupina REGENERACE vznikla v roce 1970 a v množství plzeňských kapel se prosadila ihned díky již tehdy profesionálními výkony muzikantů (tehdy jim bylo 20 let) a také prvními vlastními písněmi, tím předběhli tehdejší plzeňské kapely. Tehdy si je zpívala celá Plzeň – v tramvajích, ve sprchách Škodovky …, asi si je v duchu zapívali i mladší zaměstnanci stranických sekretariátů, nahlas to nešlo protože rock měl tenkrát nálepku ideologické diverze. Ostatním kapelám Regeni ukázali že to jde. Brzy se sestava stala kultovní kapelou PLZEŇSKA.

Regenerace 1970

Regenerace okolo roku 1970


V repertoáru převažovaly převzaté současné hity skupin Black Sabath, D. Purple, Free, Jimmi Hendrixe, ty pak byly postupně doplňovány vlastními songy.

Bohužel při tehdejším „bouřlivém životě“ vznikaly v kapele problémy a mezi třemi osobnostmi, co se takhle sešli, se těžko hledal kompromis.

Kapela se rozešla na vrcholu „slávy či oblíbenosti“ po dvou letech, potom jí čekala expanze mimo rámec kraje.

Jednotliví muzikanti pak pokračovali dále ve skupinách ODYSSEA, BUMERANG, M. EFEKT, TURBO.

Nyní pro potěšení své, starých fandů a všech fandů tvrdé rockové muziky, REGENERACE oprášila sama sebe a když je čas tak ukazuje jak se to má hrát v narvaných rockových klubech, i mimo Plzeň a kraj.

Protože, ač se to těžko přiznává, tuto muziku musí hrát ti co s ní vyrostli.
Jinak to není ono.
Lahůdka, bonbónek.

KONTAKT:v případě zájmu o vystoupení party REGENERACE
se obraťte na e-mail: odyssea@volny.cz, pokud chcete vědět kde Regenerace vystupuje tak si přepněte na stránky Odyssey ...

pozn.: vzhledem k zaneprázdněnosti hudebníků bude dojednání termínu vyžadovat trochu trpělivosti ...
zpět na stránky odyssea rock  ...